Slovíčka (FREEWARE)


Tento program vznikl v dílně YAN Design & Development jako nekomerční projekt pro usnadnění učení cizího jazyka, konkrétně slovní zásoby.
Screenshot
Program je velmi jednoduchý, ale poměrně efektivní. Je napsán v jazyce Java, takže je možné ho spustit v jakémkoliv operačním systému používající systém oken (Windows 9X/ME/200X/XP, MacOS X a X-Windows pod Linux/Unix). Podporu Javy si lze zdarma stáhnout např. zde.

Vlastní testování probíhá tak, že načtete soubor se slovíčky (jak si napsat vlastní je popsáno v manuálu) a program Vás zkouší v náhodném pořadí. Součástí je i statistika úspěšnosti, podpora více významů, zohlednění velkých a malých písmen (nejsou považovány za chybu), klávesnice pro speciální znaky a možností obrácení pořadí dvojic pro zkoušení (program si dopočítá i slova s několika významy). Pro podrobnější pokyny včetně instalace podpory Javy si přečtěte tento krátký manuál.

Pokud budete mít jakékoliv problémy nebo nápady, neváhejte a napište.

Zde bych také rád poděkoval všem, kteří mi posílají podnětné nápady, díky kterým se tento prográmek můžete neustále vylepšovat.

Mnoho úspěchů ve studiu cizích jazyků Vám přeje Jan Drda.

[24.09.2009] Pracuji na verzi Slovíčka 2.0 s Vámi navrženými vylepšeními.
[01.11.2004] Přidána New Headway - Elementary
[28.08.2004] Slovíčka jsou součástí CD časopisu Chip.
   

Valid XHTML 1.1! Valid CSS ! TOPlist  Website Seals Certification


Kryska.cz - katalog firem | Půjčky Hypotéky Online | Registrace do katalogů a vyhledávačů